ساخت فیلم آموزشی

ساخت فیلم آموزشی
ساخت فیلم آموزشی

انسان، از ابتدای تولد نیاز به آموزش دارد. در گذشته آموزش به صورت روش های سنتی و قدیمی بود، به طوریکه حتما باید معلم یا استاد سر کلاس به همراه شاگردان به صورت فیزیکی حضور پیدا می کردند و آموزش داده می شد. با گذشت زمان و آمدن تکنولوژی، بشر راه های جدیدتری برای آموزش پیدا کرد. یکی از پرکاربردترین موارد دیدن فیلم های آموزشی است. امروزه با همه گیر شدن اینترنت و شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای، فیلم های آموزشی جای خود را در خانه های مردم پیدا کرده اند.

با آمدن ویروس کرونا در این زمان نیاز انسان بیش از پیش به آموزش های غیر حضوری بیشتر شد و خانواده ها ترجیح می دهند به جای اینکه فرزندان خود را به مدارس و آموزشگاه ها بفرستند، آموزش را از طریق فیلم های آموزشی دنبال کنند. به غیر از آموزش های درسی در خیلی از موارد دیگر نیز نیاز به ساخت کلیپ آموزشی می باشد. کلیپ های آموزشی می تواند در حوزه های مختلف مانند تجاری، صنعتی، ورزشی، هنری، بازاریابی و … باشد. خیلی از مدرسین نیز علاقه دارند با ساخت ویدیو آموزشی درآمد بالاتری هم کسب کنند زیرا وقتی شما آموزش خود را به صورت فیلمی در می آورید می توانید ان را در بستر بسیار بزرگی در کل کشور و حتی در کل دنیا به فروش برسانید.

اصول ساخت فیلم آموزشی

درست است که ساختن فیلم آموزشی کمک خیلی زیادی به ما می کند و دیگر نیاز نیست برای هر چیزی که می خواهیم یاد بگیریم به سراغ آموزشگاه ها، دانشگاه ها و … برویم ولی اینگونه هم نیست که ساخت فیلم آموزشی قاعده ای نداشته باشد. معمولا فیلم هایی می توانند جذاب تر باشند که اولا کسی که می خواهد آموزش بدهد تکنیک آموزش دادن را به درستی بلد باشد و نسبت به موضوع اشراف کامل داشته باشد و ثانیا از تجهیزات و تکنینک های فیلمبرداری و تدوین به بهترین نحوه استفاده کند. هر چه تصویر فیلم آموزشی جذاب تر باشد و رنگ و لعاب بهتری در اصطلاح داشته باشد، مخاطب بیشتر راغب می شود فیلم را ببیند و درصد یادگیری بالاتری هم دارد.

هزینه تولید فیلم آموزشی

فیلم های آموزشی بسته به مدلی که ساخته می شوند، هزینه های مختلفی دارد. فرضا حتی می توان یک فیلم آموزشی را با گوشی موبایل ضبط کرد و به وسیله نرم افزارهای مونتاژ تدوین هم کرد ولی مسلما فیلم های آموزشی که با دوربین های حرفه ای و تجهیزات نورپردازی و صدابرداری سینمایی ساخته می شود از کیفیت خیلی بالاتری برخوردار هستند. خوشبختانه شرکت خورشید فیلم؛ با توان بالا و داشتن بهترین تجهیزات روز دنیا آمادگی این را دارد که برای کسانی که دوست دارند فیلم های آموزشی از محصول، برند، تکنولوژی، توانایی و … بهترین ها را بسازد. کافیست با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما بسته به مدلی که دوست دارید هزینه های تولید فیلم آموزشی را خدمتتان اعلام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *